צפו בהרצאתו של אבי הורוביץ על ענף הליסינג לקראת 2014

דרגו את הכתבה!

יועץ הליסינג אבי הורוביץ דיבר על מצבו של ענף הליסינג בכנס קציני בטיחות תעבורה שנערך בשפיים. בהרצאה הועלו הבעיות הקיימות בענף הליסינג והתחזית לשנת 2014.

מאת אבי הורוביץ, ייעוץ ליסינג

"ההערכה שלי היא שאנחנו הולכים לכיוון של עליית מחירי הליסינג והצטמצמות הענף", הסביר הורוביץ בהרצאה. "יש סיבות סביבתיות לכך והראשונה שבהן היא הקושי במכירת כלי רכב משומשים. יש מגרשים שגדושים בכלי רכב ללא קונים, כי השוק רווי".

הורוביץ דיבר על בעיות נוספות: "כמות כלי הרכב שמגיעה לישראל גדולה מהגידול הטבעי באוכלוסייה, והיום היבואנים מאפשרים תנאים מופלגים לקניית כלי רכב חדשים". עם זאת, הוא הוסיף: "יש בעיות חמורות הרבה יותר שיצמצמו את השוק ויעלו את מחירי הליסינג שחלו לאחרונה. ביולי 2013 שונו מספר תקנות: העלאה של אחוז וחצי במס החברות, הפחתת הפחת מ-20 אחוזים לשנה ל-16 אחוזים וביטול סעיף מגן המס שהיה מיועד לחברות הליסינג".

אבי הורוביץ במהלך ההרצאה

אבי הורוביץ במהלך ההרצאה

"כשאנחנו מדברים על חברה עם 20,000 כלי רכב, מדובר בשלושה מיליון ש"ח מס הכנסה לחודש, שלפני כן היה פטור ממס. לחברה עם 70,000 כלי רכב, מדובר בשמונה עד עשרה מיליון ש"ח מס, שלא שולמו לפני חודש", הבהיר הורוביץ.

ביטול השחלוף

בעבר, היה רצון לחדש את צי השכרת הרכב וכדי לעודד את חברות ההשכרה להחליף את המכוניות לחדשות, הן לא שילמו מס על הרווחים ממכירת המכונית הישנה. זהו השחלוף. כעת, כל מכירת מכונית תחייב את החברות לשלם מס. "לחברה שמוכרת כ-70,000 כלי רכב בשנה, יש רווח שנתי של לפחות מיליארד ש"ח. המס על רווח כזה הוא כ-500 מיליון ש"ח. בחברות הליסינג וההשכרה תהיה בעיה של מקורות הון כדי לקנות עוד כלי רכב. יהיה קושי להגדיל את צי הרכב של חברות הליסינג", ציין הורוביץ. "בשורה התחתונה, הכל מוביל לכיוון אחד – עליית מחירי הליסינג ב-2014".

איך אפשר לחסוך כסף במציאות שבה ענף הליסינג מצטמצם והמחירים עולים? לייעוץ ליסינג ולהרצאות בנושא ניתן לפנות לאבי הורוביץ בטלפון: 050-5332449.

אבי הורוביץ– יועץ ליסינג
הכותב יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ

פורסם בקטגוריה שוק הרכב, עם התגים , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות על צפו בהרצאתו של אבי הורוביץ על ענף הליסינג לקראת 2014

  1. מאת אריאל נווה‏:

    מעניין אם יש דרך טובה לחסוך כסף על רקע כל המצב המורכב הזה.
    ההרצאה טובה מאוד ומוסיפה הרבה ידע על הנושא.

  2. מאת דני שגב, קצין בטיחות‏:

    כל כך הרבה גורמים קיימים שמקשים על הענף לתפקד! האם באוצר מודעים להשלכות האלה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים