חברות הליסינג יהפכו למשווקי כלי רכב בישראל

דרגו את הכתבה!

בשנת 2013 חברות הליסינג צפויות להפוך למשווקי כלי הרכב החדשים הגדולים בישראל. המהלך יאפשר לצרכנים בישראל לערוך קנייה של כלי רכב, הקנייה השנייה החשובה ביותר בחיי רבים, בצורה מהנה ואפקטיבית.

נכתב על ידי אבי הורוביץ

רקע
בישראל קיים נוהג לפיו מי שמחליט על רכישת כלי רכב חדש, נאלץ לכתת רגליו בין סוכנויות הרכב השונות על מנת לבחור את כלי הרכב הנוח והמתאים לו ביותר.

במשך שנים ניסו סוחרי רכב, סוכנויות שונות, וחברות הליסינג, למצוא את הדרך הנכונה למשוך את קהל הצרכנים על מנת לאפשר גם להם להרוויח מעסקות הרכב החדשים.

לאחרונה פורסם בכלכליסט מאמר המפנה את תשומת לב הקוראים להתנהגות הצרכנים בכנס האוטו מניה שערכה חברת אלבר ובו ציין כי בקרוב נראה את ריכוז כלי הרכב החדשים במקום אחד.

אבי הורוביץ

אבי הורוביץ – מתוך הכתבה בכלכליסט

רכישת כלי רכב עם אפס קילומטר
כיתות הרגליים נובע מהסיבה הפשוטה שצרכני הרכב מעוניינים לרכוש רכב חדש בהנחה, ועדיין מבקשים לבחון מספר סוגים בטרם יבצעו את הרכישה בצורה מושכלת ככל הניתן.

לצורך כך, חברות הליסינג, , החלו להציע את חלק מכלי הרכב שהם רוכשים לצרכיי השכרה או ליסינג, גם לצורך מכירתם לציבור הרחב. ברור שמדובר במחירים נמוכים מאלה שניתן לרכוש את היבואנים.

במאמר הרחבנו על תופעת רכישת כלי רכב חדשים עם אפס קילומטרים כאשר הרוכשים רשומים כיד שניה.

מכירת כלי הרכב ע"י חברות הליסינג, מאפשרת לרוכשים פוטנציאליים לרכוש כלי רכב באמצעות בחירה ממגוון סוגים של יבואנים שונים במקום אחד, וקבלת הנחה ממחיר המחירון. על מנת למשוך את ציבור הלקוחות, לרכישת כלי רכב חדשים אבל רישומם כ"יד שנייה", הועמדה בפניהם האפשרות לבחור את הדגם המתאים מחד, ובעיקר- לקבל הנחה, המאפשרת גם לחברת הליסינג ליהנות מחלקה העיקרי וללקוח הנחה נוספת.

יחד עם זאת, הרישום מפחית את שווי כלי הרכב הנרכש, בדומה לגובה ההנחה שהצליח לקבל. בעת המכירה של כלי הרכב הנרכש, יוברר למוכר כי הרכישה הייתה בעייתית במידה מסוימת: הוא יידרש למתן הנחה נוספת עקב היות הרכב רשום כיד שנייה.

ריכוז מספר כלי רכב במקום אחד- מענה לצרכיי הציבור
פעילות זו בתחום כלי הרכב, נותנת מענה לצורך קיים. בעת ביצוע רכישה מושכלת, לא מספיק "לשמוע" על סוג הרכב המתאים לכל רוכש. לא מספיק צורתו החיצונית, גודלו או  מחירו. לכל כלי רכב יש יתרונות, שייתכן ולא קיימים אצל כלי רכב אחר. הרוכש יעשה פעולה חכמה אם ייבחן את כלי הרכב בפועל, ועדיף במקום מרוכז בו יצליח בפרק זמן קצר למצוא את מגוון כלי הרכב. צורך זה מקבל תשובה הולמת רק אצל מוכר "אובייקטיבי", המחזיק מגוון כלי רכב. בה בשעה שהצורך התברר כקיים, המענה לא היה אפקטיבי מספיק.

אבי הורוביץ

אבי הורוביץ – כלי רכב עם 0 קילומטר

מכירת כלי רכב חדשים
לצורך מכירת כלי רכב חדשים, יש להציג את דגמיהם באולם תצוגה בהן יועמדו כלי רכב מסוגים שונים, מבלי שהועברה עליהן בעלות.

כדי לא להעביר בעלות, על כלי הרכב להיות חדשים, וללא רישוי. לצורך כך, לא שולמו בגינן המיסים, והאולם עצמו הופך בפועל ל"למחסן ערובה". על מנת לקבל אישור על הפיכת אולם למחסן ערובה ישנם תנאים, לא קלים, אותם בעל האולם מחויב לקיים. מדובר לא רק על קשרים ומערכת יחסים רציה ואמינה מול היבואנים, אלא גם הפקדת ערבויות לקיום הדרישות החוקיות.

אולמות התצוגה יאפשרו לרוכשים פוטנציאליים לבחון את הסוגים השונים במקום אחד. הרכישה תהפוך ל"חכמה" יותר, ותאפשר לרוכשים ליהנות מחוויות הרכישה.

חברות הליסינג יעניקו שירותים נוספים
חברות הליסינג נערכות להענקת שירות זה של מכירת כלי רכב חדשים (כיד ראשונה), אבל מתכננות לשלב בתוכו שירותים נוספים. כך, מדובר בשירותי ה"ליסינג הפרטי", שירותי ה"טרייד אין" ובעיקר הצעה לרכישת כלי רכב משומשים במחירים נמוכים.

הפיכת אולמות התצוגה למקור משיכה יאפשר לחברות הליסינג וההשכרה, לעשות שימוש בסביבה זו לצורך שיפור מכירת כלי הרכב המשומשים אותם הם מתקשים למכור. הקשיים במכירת כלי הרכב המשומשים נובעים מסיבה עליה  הרחבנו במאמר. ובו גם ראיון עם יצחק לוי

חברות הליסינג הופכות למגה דילרים
למעשה, בעיקר רק חברות הליסינג יוכלו לבצע את המהלך הזה. חברות הליסינג יוכלו מחד, לאפשר לצרכנים רכישה מושכלת בתחום חשוב זה, ומאידך, ליצור מרכזי רכישה של כל הפעילות סביב רכישה של כלי רכב ומכירתם.

לחברות הליסינג יתאפשר ליצור מרכזי פעילות המבוצעות כיום במגרשים ברחבי הארץ, ומוגדרים כמגרשי מכירה. עם הסדרת הנושא, יהפכו מגרשים אלה למרכזי מכירה גדולים, בהם ניתן יהיה לבצע את כל הפעילות סביב הענף כולו.

אבי הורוביץ– יועץ ליסינג
הכותב יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ
טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com

פורסם בקטגוריה שוק הרכב, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות על חברות הליסינג יהפכו למשווקי כלי רכב בישראל

  1. מאת רוני‏:

    אחלה מאמר, מאוד מועיל

  2. פינגבאק: השתלטות חברות הליסינג על מגרשי המשומשות 2014 – אבי הורוביץ יועץ ליסינג | אבי הורוביץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים