מכלכליסט: המשפחתיות החדשות משפיעות על מכרז הליסינג בצה"ל

דרגו את הכתבה!

יועץ הליסינג אבי הורוביץ מציין כי ב"כלכליסט" פורסם על מכרז הליסינג בצה"ל, שהתנאים הסופיים שלו מתגבשים בימים אלו. בכתבה צוין כי הוחלט להוריד את נפח המנוע שדרוש לכניסה למכרז, למתחת לנפח של 1,200 סמ"ק, וכך כלי הרכב שמשתתפים במכרז יהיו מכוניות ליסינג בעלות המנועים הכי קטנים שנבחרו עד עכשיו על ידי צה"ל.

אם במכרז הקודם חולקו כלי הרכב לקטגוריות מנועים של 1,290 עד 1,500 סמ"ק ובעלי מנועים של 1,330 עד 1,600 סמ"ק, נראה שכלי הרכב החדשים שישתתפו במכרז יהיו בעלי מנועים של החל מ-1,190 סמ"ק – זאת מכיוון שלשוק הרכב נכנסו בתקופה האחרונה כלי רכב משפחתיים עם מנועים קטנים במעט מ-1,200 סמ"ק כמו מיצובישי אטראז' ופיז'ו 301.

שימוש בכלי הרכב המשפחתיים מהדור החדש

אבי הורוביץ מסביר כי בהודעות המשתרבבות לעיתונות עולה כי בצה"ל ינסו להכניס לשימוש כלי רכב מהדור החדש: זולים ונוחים.

אבי הורוביץ מסביר שבכתבה צוין היקף המכרז – כ-5,500 כלי רכב. הדגש בעסקה גדולה שכזו הוא צריכת דלק נמוכה. כמו כן, בצה"ל בוחנים להשתמש בכלי רכב ידניים ולא אוטומטיים. כמו כן, דגש נוסף הוא רמת זיהום נמוכה (8 מתוך 15 דרגות זיהום). בנוסף, נפח תא המטען המינימלי להשתתפות במכרז, צפוי להיות 280 ליטרים ויותר.

למעשה, לדברי אבי הורוביץ, צה"ל מבקש, כפי שצריך להיות, לחסוך בעלויות הדלק. כמובן שהוא עושה שימוש במונח של בדיקת עלות מול תועלת, תוך שימוש במידע הנכון במדידה השוואתית של צריכת הדלק. אבל, וזוהי בעיה הנפוצה בעיקר בישראל, בחירה בכלי רכב ידניים, לא תאפשר ניצול מלא של המחירים הזולים של כלי רכב אלה מול כלי הרכב האוטומטיים.

עוד נמסר, כי צה"ל מבקש להכניס גם פקטור של שווי השימוש. לכך יש השפעה כמובן על הכדאיות למשתמשים אבל נוכח ההשפעה על ההכנסה החודשית של החיילים, יש לקחת בחשבון רק את ההשפעה "נטו", ולא את ההפרשים המלאים.

אבי הורוביץ – יועץ ליסינג
טלפון: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com
הכותב יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג

פורסם בקטגוריה בחדשות, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות על מכלכליסט: המשפחתיות החדשות משפיעות על מכרז הליסינג בצה"ל

  1. מאת מוטי אשרוב‏:

    עושה רושם שהמשפחתיות החדשות בכלל משנות את מבנה השוק.

  2. מאת ציון פ.‏:

    תודה לאבי הורוביץ על הסקירה המעניינת.

  3. פינגבאק: Maria Smith

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים